Yatırım Yapmak için Neden Hedefimiz Olmalı

ekomofil

Onbaşı
Level 1 ( 1X )

0.00262817 LTC
  • 0.00000000 LTC  
Kariyeriniz veya yaptıklarınız ne olursa olsun, bir işe başlarken hedef konulmalıdır. Hedeflerinize ulaşmak için çabalamak hedefsiz şekilde çabalamaktan daha önemlidir. Bir iş yapmak için hedefiniz sadece para kazanmak değil yaptığınız işi nasıl daha yükseğe çıkartıp kariyer merdivenlerini çifter çifter atlayarak nasıl daha fazla kazanmalıyım olmalı.

Bir kitapta okumuştum. “Ağacın en başında ki elmayı almaya düşünüyorsanız, yıldızları hedefleyin.” Bu sözü ilk duyduğumda henüz 13 yaşında bir çocuktum. İşin komik yanı ne zaman bir elma ağacı görsem en tepesinde kini almayı düşünüyordum. Aklıma bu söz geliyordu yıldızlara bakıyordum. Fakat bir çocuğun bunu ayırt etmesini nasıl bekleyebilirsiniz ki? 15 yaşıma geldiğimde bu sözün gerçek manasını anlamıştım. Daha iyisini hedefleyerek daha yükseklere çıkmak için sürekli bir eylem içerisinde olmam gerektiğini açıklıyordu. Zaten atalarımız ne demiş, “Hayal ile hedef Arasında ki fark Eylemdir.

Yatırım yapmak içinde hedef belirlemek, yapacağınız eyleme odaklanmaya ve daha sıkı bir araştırmaya girmeye sevk eder. Sonuçta 10 TL ilede yatırım yapsanız 10000 TL ile de yatırım yapsanız, paranızı riske atmayı kesinlikle istemezsiniz. Bu yüzden daha az riskli daha çok kazançlı sistemleri düşünebilir aklınıza da yaratıcı fikirler gelebilir.

Hedef koymadan yapacağınız yatırımlarda örneğin vadeli hesabınıza 50 bin TL attınız ve aylık bana 600 TL para getiriyor gerisine gerek yok mantığı ile davranmak yerine paranızı ikiye hatta 3 e bölersiniz, altına dövize yatırım yapark birde bir kısmını vadeli hesapta bırakarak daha çok kazanabilirsiniz. Bunu elbette planlayarak yapabilirsiniz. İşte tam olarak da hedef belirlemeniz sizi planlamaya teşvik eder.

Bir iş kuracaksanız eğer ve paranızı bu işe yatıracaksanız eksisini artısını gelirini giderini elbette düşünüyorsunuzdur evet ama hedef koyarak daha ayrıntılı işin içine girersiniz ve daha az risk alırsınız.

Yatırım yapmak için hedef belirlemek kısaca bunlar demektir. Yukarıda ki açıklamalarımıza ekstra eklemek istiyorsanız yorumlarınız da bunları belirtmeyi unutmayın. Teşekkürler.

Bu konudan ekomofil isimli kullanıcıya 0.00010800 Litecoin verilmiştir