Erkekler Neden Aldatır?

felsefe

Onbaşı
Level 1 ( 1X )

0.00000420 LTC
  • 0.00000000 LTC  
Valla öyle bi anlattın ki sanki altadan her şarta haklıymış gibi durdu.

Bence aldatmak oluşan sadakate ihanettir. Ve ihanetin hiç bir şekilde bahanesi yoktur. Bu ihanet insanların karekterinide gösterir.

Senin demenden şunu çıkarıyorıyorum , kadınların aldatması daha masum öylemi

tek bir mesajda neden yazmıyorsunuz ?
insan okurken zorlanıyor.
ayrıca site kurallarına aykırı mesaj sayısı arttırmaya yönelik.

bu konuya ben cevap yazdığım için sistem sürekli bana bildirim atıyor.
bir kerede yazıp bitirmek varken neden 3 kez bildirim attırıyorsunuz herkese.

bakınız işaretli yerlere sırası ile tıklayın
sonra cevap verirken alıntı ekle düğmesine tıklayın hepsi bu.
1624016884281.png

konu 2-3 kişi arasında sohbete dönüşmüş farklı görüşler yok.
garipleşmeye başladı durum.

alperen yusuf

Kıdemli Çavuş
Level 2 ( 2X )
Level 1 ( 1X )

0.00369002 LTC
  • 0.00000000 LTC  
daha önce hiç ilişki yaşamadığım aldatmadığım ve ya aldatılmadığım için bu duyguyu bilmiyorum

1emir

Teğmen
Level 4 ( 4X )
Level 3 ( 3X )
Level 2 ( 2X )
Level 1 ( 1X )

0.03524217 LTC
  • 0.00000000 LTC  
Tabi aldatılmayı herkes yaşıyor ama sorduğunuz soru erkekler için geçerliyse. Bazı erkekler ilişkiden sıkılıyor ve bağlanma sorunları yaşıyolar bu yüzden ortaya çok büyük Bi yanlış olan aldatma meydana geliyor. Bazıları ise bu durumdan zevk alıyo, bu sadece erkekler için değil bu arada kadınlar içinde geçerlidir. Yaşadığım için bunları kesin Bi şekilde diye biliyorum. Umarım hiç bi insan aldatmaz bunun yerine başka çareler bulabilir umarım...

nermin2000

Kıdemli Çavuş
Level 2 ( 2X )
Level 1 ( 1X )

0.00003694 LTC
  • 0.00000000 LTC  
Çoğu kadının en az bir kere bile olsa bu soruyu kendisine vermiştir. "Erkekler neden aldatır?" Bu soruyu ben de kendime defalarca veriyorum. Sosial mediyada kocam beni aldatıyor, sevgilim beni aldatıyor diye çok paylaşımla görüyorum. Bunun nedeni ne? Bir kadın diyor ilişkimiz çok güzeldi ama kocam beni aldatı. Bir diğeri ben bakımlı birisiyim, düzenli spor yaparım fit vicuda sahipim ama kocam beni kilolu biriyle aldatı. Neden?
Ben de soruyorum NEDEN? bunun nedeni nedir?
Erkekler neden aldatır diye araştırmada yaptım tatmin olacağım nedenler bulamadım. Şu günlerde en çok düşündüğüm şey erkeklerin neden aldatmasıdır. Bircevap bulamıyorum. Siz bu sorunun cevabını biliyorsanız söyleyin.
aldatilann insan diyil ancak aldatan insan çok zayiftir .

aygunhzr

Teğmen
Level 4 ( 4X )
Level 3 ( 3X )
Level 2 ( 2X )
Level 1 ( 1X )

0.00567151 LTC
  • 0.00000000 LTC  
Soruya verilen bütün cevaplarda haklılık payı var bence Ama neden aldatıyor dan önce neden aldatmasın sorusunu cevaplamak gerek.
Ayrıca neden erkekler aldatır demek mantığa ve matematiğe aykırıdır çünkü bir aldatma eylemi için eğer kişi gey değilse bir de kadın gerekir.

Yani neden erkekler aldatır sorusuna neden kadınlar hemcinslerinin aldatılmasında suç ortaklığı yapar sorusunu eklemezsek erkeklere haksızlık etmiş olmaz mıyız biraz ?

Neden aldatmasın yada kim eşini aldatmaz sorusunun cevabı ise bence kişinin önce kendine sonra eşine bakışı ve onu varoluş anlamında nasıl tanımladığındadır.
Kendine saygısı olan hiç kimse eşinin bir başkasını kendisini sevdiği gibi sevmesini ,dokunmasını hatta bakmasını bile kaldıramaz. Kendine saygısı olan bir kişinin eşine de saygısı olacağından kendisinin kaldıramayacağı bir fenalığı ve saygısızlığı eşine yapamaz.
Belli bir zekaya ve ahlaki disipline sahip kişiler aldatma fiilini çekici kılan şeyin ilkel bir üreme dürtüsü ,kendini kanıtlama ,zafer kazanma temelli bir kompleks yada macera isteği olduğunu bildiği için bu durum çekici de görünse sonucun buna değmeyeceğini bilir(sonuç elbette ki sahip olduğu değerli bir insani statüyü yani sadakat ve saygınlığını yitirmektir eşiniz bilmese de siz bilirsiniz) yani hormonlarına hakimdir. Bu hakimiyet sayesinde
eşinin onurunu ve kendisinin eşine olan liyakatini korur.

Bu tarz insanlar için yaşam yemek içmek ve s..çmaktan ibaret olmadığı için sevgi ve saygıyla bağlı oldukları birine böyle bir hakareti reva görmezler

O halde bu insanlar için yüksek ahlaki konuma sahip ve yaşamlarının içindeki unsurlara saygı duyan kendilerini dürtülerin yönetmesine izin vermeyen ve her şeyden önce kendine saygısı olan kişiler diyebiliriz . Erkek yada kadın bu tür ahlak standartlarına ve kaliteli bir yaşam isteğine sahip değilse neden aldatmasın.?

dijitalrehber

Özel Kuvvetler
Yönetici
Moderatör
Level 4 ( 4X )
Level 3 ( 3X )
Level 2 ( 2X )
Level 1 ( 1X )

0.05895062 LTC
  • 0.00000000 LTC  
Sebebi çok yazsam kitap olur. Çünkü evliyken 1 sene içinde 3 kere aldattıldım. Ne öldürdüm nede sıktım. Tek yaptıgım şey babamın sözünğ tutmak oldu. Herkese hak ettiği yolu ver koçum, vermezsen hayatın cehennemden ibaret olmaz dedi. Ve ertesi gün dava yoluyla bitirdim...

Abbasova

Kıdemli Başçavuş
Level 3 ( 3X )
Level 2 ( 2X )
Level 1 ( 1X )

0.00951699 LTC
  • 0.00000000 LTC  
Sebebi çok yazsam kitap olur. Çünkü evliyken 1 sene içinde 3 kere aldattıldım. Ne öldürdüm nede sıktım. Tek yaptıgım şey babamın sözünğ tutmak oldu. Herkese hak ettiği yolu ver koçum, vermezsen hayatın cehennemden ibaret olmaz dedi. Ve ertesi gün dava yoluyla bitirdim...
Geçmiş olsun. En iysini yapmışsınız. Bazen aldatılan taraf da zamanında ayrılmayı bilmeli. Çoğu bunu yapamıyor ilişkiyi bir şekilde toparlamağa çalışıyor bazen olumlu olsada, çoğu zaman bu kötüyle sonuçlanıyor. Onun için nerde ne yapmalı olduğnu bilmek güzel birşey.

Omer47

Teğmen
Level 4 ( 4X )
Level 3 ( 3X )
Level 2 ( 2X )
Level 1 ( 1X )

0.00671453 LTC
  • 0.00000000 LTC  
Öyle bir söylemişsiniz ki, tüm bayan lar masum melek, tüm erkekler ise aldatıcı. Emin olun nasıl ki erkek aldatiyor ise kadın da aldatiyor. Nedenlerini ise saymaya gerek yok.

Erhan Dündar

Kıdemli Çavuş
Level 2 ( 2X )
Level 1 ( 1X )

0.00182856 LTC
  • 0.00000000 LTC  
Konu erkeklerin ya da kadınların aldatması değil, konu insanların aldatmasıdır. Konu zihniyettir.

Nurlan120

Uzman Çavuş
Level 1 ( 1X )

0.00517452 LTC
  • 0.00000000 LTC  
Çoğu kadının en az bir kere bile olsa bu soruyu kendisine vermiştir. "Erkekler neden aldatır?" Bu soruyu ben de kendime defalarca veriyorum. Sosial mediyada kocam beni aldatıyor, sevgilim beni aldatıyor diye çok paylaşımla görüyorum. Bunun nedeni ne? Bir kadın diyor ilişkimiz çok güzeldi ama kocam beni aldatı. Bir diğeri ben bakımlı birisiyim, düzenli spor yaparım fit vicuda sahipim ama kocam beni kilolu biriyle aldatı. Neden?
Erkekler neden aldatır diye araştırmada yaptım tatmin olacağım nedenler bulamadım. Şu günlerde en çok düşündüğüm şey erkeklerin neden aldatmasıdır. Bircevap bulamıyorum. Siz bu sorunun cevabını biliyorsanız söyleyin.
Ben erkeyim şimdiye kadar aldatmadım

Nurlan120

Uzman Çavuş
Level 1 ( 1X )

0.00517452 LTC
  • 0.00000000 LTC  

StabilLuis

Kıdemli Çavuş
Level 2 ( 2X )
Level 1 ( 1X )

0.00159368 LTC
  • 0.00000000 LTC  
Ben sadece erkekler aldatıyor demiyorum. Kadınlara oranan erkekler daha çok aldatıyor. Belki erkeklerin ellerinde olan imkanlar kadınlarda olsaydı onlarda erkekler gibi daha çok aldatırlardı. Poskolojik durumla alakalı olsa kadınlarda piskolojik durum yaşaya biliyorlar neden kadınlar aldatmaya yönelmiyorlarda erkekler aldatmaya yöneliyorlar ben bunu anlamaya çalışıyorum.

Böyle olduğunda seni sevmiyorum diyip ayrılmak varken neden aldatmayı seçiyorlar anlam veremiyorum.

Doğru. Bu sebepden insanlara güvemek çok zor.
Olaya bilimsel tarafından bakalım bir de. Psikolojiye etki eden fiziksel süreç diyebiliriz buna. Erkeklerin kadınlara göre neden daha kolay aldattıklarının bir göstergesi olabilir.

Bir deney yapılıyor. Bir üniversite kampüsünde -yabancı bir ülkede bu kampüs. Türkiye'de olsa sıkıntı çıkabilir- gerçekleşiyor bu deney. 2 adet denek mevcut. Bunlarsan biri erkek diğeri dişi.

Erkek denek üniversite kampüsünde önüne çıkan her kadına "bu gece sex yapalım mı?" diye soruyor. Kadınlar şaşırıyor ve neredeyse tamamı "Hayır" cevabını veriyor.

Dişi denek aynı şekilde kampüste önüne çıkan her erkeğe "Bu gece sex yapalım mı?" diye soruyor. Erkekler de şaşırıyor ancak neredeyse tamamı "Evet" cevabını veriyor.

Uzmanlar bunu genetik hafızayla açıklıyor.

Bir kadının bir erkekle beraber olduktan sonra hamile kalarak çocuk doğurduğu ana kadar geçen zaman içinde 30 maraton koşmuş kadar enerji harcadığı biliniyor. Ancak, erkek için böyle bir durum söz konusu değil. Erkeğin harcadığı enerji ise yalnızca mutfağa gidip tavada 2 yumurta pişirmek için harcadığı enerjiye denk.

Yani harcanan enerji ve sarf edilen emek kadın için çok daha fazla. Şimdi burada, çiftler ilişki esnasında cinsel korunma yöntemlerini benimseseler bile, yani hamile kalma durumu söz konusu olmasa dahi, kadının bilinç altında farklı bir şey kodlanmış durumda. 30 maratonluk enerji harcayacağı kodlanmış durumda. Yani korunmak (kondom vs kullanmak) genetik hafızasındaki veriyi değiştirmiyor. O yüzden kadınlar için birlikteliğin erkeklere nazaran daha zor kabul edilebilir bir durum olduğu düşünülüyor.

Aldatma konusunda kadının psikolojisini etkileyen bir diğer fiziksel faktör ise doğurganlığını kaybetmeye başlaması.

Kadınların doğurganlığı, istisnalar haricinde 35 yaşından itibaren düşüşe geçer. Bu durum kadınların bilinçaltında var olan ancak tam olarak farkında olmadıkları bir şey.

Doğurganlığını kaybetmeye başlayan kadınının bilinçaltı, bunu kaybetmeden önce mümkün olduğu kadar tohum alması yönünde bir istek yaratıyor kadında. Üremek, hayatta kalma iç güdüsünün ardından en kuvvetli iç güdüdür sonuçta.

O yüzden kadınların genelde eşlerini 30-35 yaş aralığında daha çok aldattığı tespit edilmiş. Elbette hepsi yapmıyor bunu. Genetiği karakterine baskın gelenler yapıyor diyelim.

Erkeklerinde farklı aldatma koşulları var. Ancak ayrıntılı olarak hatırlayamıyorum ne olduğunu. 4 bölümlük çok güzel bir belgeselden hatırımda kalanlar bunlar.

Abbasova

Kıdemli Başçavuş
Level 3 ( 3X )
Level 2 ( 2X )
Level 1 ( 1X )

0.00951699 LTC
  • 0.00000000 LTC  
Olaya bilimsel tarafından bakalım bir de. Psikolojiye etki eden fiziksel süreç diyebiliriz buna. Erkeklerin kadınlara göre neden daha kolay aldattıklarının bir göstergesi olabilir.

Bir deney yapılıyor. Bir üniversite kampüsünde -yabancı bir ülkede bu kampüs. Türkiye'de olsa sıkıntı çıkabilir- gerçekleşiyor bu deney. 2 adet denek mevcut. Bunlarsan biri erkek diğeri dişi.

Erkek denek üniversite kampüsünde önüne çıkan her kadına "bu gece sex yapalım mı?" diye soruyor. Kadınlar şaşırıyor ve neredeyse tamamı "Hayır" cevabını veriyor.

Dişi denek aynı şekilde kampüste önüne çıkan her erkeğe "Bu gece sex yapalım mı?" diye soruyor. Erkekler de şaşırıyor ancak neredeyse tamamı "Evet" cevabını veriyor.

Uzmanlar bunu genetik hafızayla açıklıyor.

Bir kadının bir erkekle beraber olduktan sonra hamile kalarak çocuk doğurduğu ana kadar geçen zaman içinde 30 maraton koşmuş kadar enerji harcadığı biliniyor. Ancak, erkek için böyle bir durum söz konusu değil. Erkeğin harcadığı enerji ise yalnızca mutfağa gidip tavada 2 yumurta pişirmek için harcadığı enerjiye denk.

Yani harcanan enerji ve sarf edilen emek kadın için çok daha fazla. Şimdi burada, çiftler ilişki esnasında cinsel korunma yöntemlerini benimseseler bile, yani hamile kalma durumu söz konusu olmasa dahi, kadının bilinç altında farklı bir şey kodlanmış durumda. 30 maratonluk enerji harcayacağı kodlanmış durumda. Yani korunmak (kondom vs kullanmak) genetik hafızasındaki veriyi değiştirmiyor. O yüzden kadınlar için birlikteliğin erkeklere nazaran daha zor kabul edilebilir bir durum olduğu düşünülüyor.

Aldatma konusunda kadının psikolojisini etkileyen bir diğer fiziksel faktör ise doğurganlığını kaybetmeye başlaması.

Kadınların doğurganlığı, istisnalar haricinde 35 yaşından itibaren düşüşe geçer. Bu durum kadınların bilinçaltında var olan ancak tam olarak farkında olmadıkları bir şey.

Doğurganlığını kaybetmeye başlayan kadınının bilinçaltı, bunu kaybetmeden önce mümkün olduğu kadar tohum alması yönünde bir istek yaratıyor kadında. Üremek, hayatta kalma iç güdüsünün ardından en kuvvetli iç güdüdür sonuçta.

O yüzden kadınların genelde eşlerini 30-35 yaş aralığında daha çok aldattığı tespit edilmiş. Elbette hepsi yapmıyor bunu. Genetiği karakterine baskın gelenler yapıyor diyelim.

Erkeklerinde farklı aldatma koşulları var. Ancak ayrıntılı olarak hatırlayamıyorum ne olduğunu. 4 bölümlük çok güzel bir belgeselden hatırımda kalanlar bunlar.
Çok güzel bir açıklama oldu. Zamanınızı ayırıp bu bilgiyi paylaşdığnız için çok teşekkür ederim.

yarenizar

Kıdemli Çavuş
Level 2 ( 2X )
Level 1 ( 1X )

0.00250057 LTC
  • 0.00000000 LTC  
bende aldatmanın asla bir masum bir yani olmadığını düşünüyorum açıkkçası. ihanet evlilikte de sevgililikte de arkadaşlıkta da her şekilde çok kötü bir şeydir ve bence kesinlikle bir kişilik bozukluğudur. Bir insan güzel de olsa,hatta mükemmel de olsa dört dörtlük bir iş kadını ve ya ev hanımı da olsa aldatılır bu kesinlikle kendisi ile alakalı değil karşısında karaktersiz insan ile alakalıdır. seviyorsan kesinlikle aldatamazsın bence insanlar arasındaki bağ ne olursa olsun yani arkadaş sevgili,eş,vs onun istemediği hoşlanmafığı şeyleri asla yapmaz bence bilir çünkü sevdiğini üzmek istemez. bir kadın aldatılıyorsa kesinlikle hayata küssün deprosyona girsin taraftarı asla değilim aksine güçlenip o karaktersizi pişman etmeli bence. Açgözlülüktür ya bence,sevmeyi saymayı bilmeyen biridir. Açıkçası hakarette etmek istemiyorum ama hayattaki kırmızı çizgimdir aldatma olayı. Çok fazla tepki verdiğim çok nadir birkaç konudan biridir yani. Sevmeyi bilmiyorsan efendiliğini,saygını,saygınlığını bozmadan açıklar ayrılırsın sonra ne halt edersen et.

Salahova

Baş Çavuş
Level 3 ( 3X )
Level 2 ( 2X )
Level 1 ( 1X )

0.00000001 LTC
  • 0.00000000 LTC  
Valla kadınlar da aldatıyor Artık.
Bi tanesi yetmiyor 57524752175 olucak illa

Hadi

Kıdemli Çavuş
Level 2 ( 2X )
Level 1 ( 1X )

0.00436629 LTC
  • 0.00000000 LTC  
Aldatmak insana yakışmayacak davranışların başında gelir . İnsanı hayvanlardan ayıran en büyük özellik sahipliktir

Valla kadınlar da aldatıyor Artık.
Bi tanesi yetmiyor 57524752175 olucak illa
Aldatmanın kadin ve erkeği olmaz kişilik meselesi

Menesse

Çavuş
Level 1 ( 1X )

0.00000000 LTC
  • 0.00000000 LTC  
Aslında farkında deyil erkek bunu yapınca asıl kendini aldatır kendini tatmin edemez mutlu olamaz kusur gibi görür çoğu zaman birlikte olduğu kişiyi asıl kusurlu olan kendidir karakteri yoktur dünyanın en güzel kızıyla olsa bile hep gözü açtır

realmazzar

Er
Level 1 ( 1X )

0.00000002 LTC
  • 0.00000000 LTC  
İnsanın başına gelecek en kötü şey sağlık sorunu veya ölümdür bence arkadaşlar. Aldatılmayı abartmayın. Yol verirsiniz gider yani
Son zamanlarda, çift terapilerine başvurma sebepleri arasında aldatma önemli bir yer tutmaktadır. Her sabah İstanbul’da milyonlarca çift aldatılma ihtimaliyle güne başlamakta, inkar ederek ve olağan akışında günü tamamlayarak evine dönmeye çalışmaktadır. Her gün erkeklerin bir kısmı aldatmayı ilk kez düşünmekte, bir kısmı aldatma ile ilgili ilk adımı atmakta bir kısmı da aldattığı kişiyle ilk beraberliğini yaşamaktadır. Oran olarak baktığımızda küçük bir miktar olsa da sayı olarak düşündüğümüzde iyimser bir bakışla bile her gün yüzlerce kişinin sadakat sınırlarını ihlal ettiğinden bahsetmek mümkündür.Aldatma, eşlerin birbirlerine ait olması gereken özel alanlarını duygusal veya cinsel olarak başka bir kişiyle paylaşmaları, sadakat ilkesini çiğnemeleridir. Sadece cinsel olarak aldatma ya da sadece duygusal olarak aldatma olabileceği gibi, hem cinsel hem de duygusal paylaşımların olduğu bir ilişkiye bağlanarak aldatma da sık karşılaşılan bir durumdur.

Aldatılma öğrenildiğinde, önce bir kriz dönemi olmakta ve aldatılan kişinin kırgınlık -öfke zeminindeki duyguları ortaya çıkmaktadır. Sonrasında eşler, masaya oturmakta ve yaşanılan durumun ilişkiyi nasıl etkileyeceği konuşmaktadır. Aldatmanın boyutu ve içeriği ilişki içinde onarılabilecek durumda ise, aldatan kişinin yaptığı hatanın sorumluluğunu alarak samimi bir konuşma yapması ve af dilemesi, aldatılan kişinin de zaman içerisinde bağışlaması ile aşılabilmektedir. Eğer durum, kendi aralarında çözemeyecekleri kadar büyük bir hasar oluşturmuş ama onarmak ve devam etmek gibi bir karar vermişler ise, bir çift terapistinden yardım alarak, terapi sürecine başlamaları yararlı olmaktadır. Eğer çift, yaşanılan durumu onarılamayacak boyutta görüyor veya iyileşmesini tercih etmiyorsa, ilişkiyi bitirmeye kararını vermektedirler.

Aldatmak, bazen bir ilişkinin görülmeyen problemlerinin sonucu olarak ortaya çıkmakta bazen de ilişkideki problemlerin başlamasını tetikleyen asıl yaşantı olmaktadır. Duygusal ilişkilerin çoğunda, bağlılık ve sadakat ilkesi karşılıklı olarak ortaya konan temel beklentidir. Diğer bütün paylaşım alanları, deneyimler, değerler ve planlar bu ilke üzerine bina edilir. İlişkiyi temelden sarsan aldatma, affedilmesi ve onarılması en zor olan ilişkisel yaralar açabilmektedir. Unutmayalım ki aldatma sonrasında ortaya çıkan yaraları onarmak için ortaya konan emek, aldatmamak için sınırları korumaya yönelik gösterilen çabadan, çok daha fazladır…

Korku

Valla öyle bi anlattın ki sanki altadan her şarta haklıymış gibi durdu.

Bence aldatmak oluşan sadakate ihanettir. Ve ihanetin hiç bir şekilde bahanesi yoktur. Bu ihanet insanların karekterinide gösterir.

Senin demenden şunu çıkarıyorıyorum , kadınların aldatması daha masum öylemi
?

Menesse

Çavuş
Level 1 ( 1X )

0.00000000 LTC
  • 0.00000000 LTC  
Sevgili dostlarım bırakın aldatsin eninde sonunda herşeyin bedelini öder insan eyer onu birakamiyorsaniz kurcalamayin orayı burayı boş verin oda kendini birşey sanmasin

Ser21

Yüzbaşı
Level 4 ( 4X )
Level 3 ( 3X )
Level 2 ( 2X )
Level 1 ( 1X )

0.00191725 LTC
  • 0.00000000 LTC  
karakter meselesidir aldatıp aldatmamak