Erkekler Neden Aldatır?

Abbasova

Kıdemli Başçavuş
Level 3 ( 3X )
Level 2 ( 2X )
Level 1 ( 1X )

0.00951699 LTC
  • 0.00000000 LTC  
Çoğu kadının en az bir kere bile olsa bu soruyu kendisine vermiştir. "Erkekler neden aldatır?" Bu soruyu ben de kendime defalarca veriyorum. Sosial mediyada kocam beni aldatıyor, sevgilim beni aldatıyor diye çok paylaşımla görüyorum. Bunun nedeni ne? Bir kadın diyor ilişkimiz çok güzeldi ama kocam beni aldatı. Bir diğeri ben bakımlı birisiyim, düzenli spor yaparım fit vicuda sahipim ama kocam beni kilolu biriyle aldatı. Neden?
Ben de soruyorum NEDEN? bunun nedeni nedir?
Erkekler neden aldatır diye araştırmada yaptım tatmin olacağım nedenler bulamadım. Şu günlerde en çok düşündüğüm şey erkeklerin neden aldatmasıdır. Bircevap bulamıyorum. Siz bu sorunun cevabını biliyorsanız söyleyin.

Bu konudan Abbasova isimli kullanıcıya 0.00003840 Litecoin verilmiştir

Atlas

Yüzbaşı
Yönetici
Moderatör
Level 4 ( 4X )
Level 3 ( 3X )
Level 2 ( 2X )
Level 1 ( 1X )

0.06060544 LTC
  • 0.00000000 LTC  
Böyle yazınca sadece erkekler aldatır gibi duruyor. Kadınlar da aldatır oysa. Ama konu bu değil. Aldatmanın binlere sebebi olabilir, bu sebeplerin haklı sebepler olduğunu söylemiyorum tabii ki. Kişiden kişiye değişir. Ama en genel anlamda kiloyla alakalı olduğunu sanmam. Kişinin psikolojik durumuna bakılmalı. Herkesi psikolojisi kendine

Aliakya359

Onbaşı
Level 1 ( 1X )

0.00023622 LTC
  • 0.00000000 LTC  
Bence bunu sevginin ne olduĝunu bilmeyen zmnla ondan sıkılip bikan ve karekteri oturmamis kotu kalpli insanlar yapar, bununda kiz veya erkeĝi olmuyor tabiki bir kizin veya bir erkeĝin basina gelebilecek on kotu sey aldatilmak cok yazık kimseyi boyle kotu kisilerle karsilastirmasin ALLAH

Atlas

Yüzbaşı
Yönetici
Moderatör
Level 4 ( 4X )
Level 3 ( 3X )
Level 2 ( 2X )
Level 1 ( 1X )

0.06060544 LTC
  • 0.00000000 LTC  
İnsanın başına gelecek en kötü şey sağlık sorunu veya ölümdür bence arkadaşlar. Aldatılmayı abartmayın. Yol verirsiniz gider yani

Aliakya359

Onbaşı
Level 1 ( 1X )

0.00023622 LTC
  • 0.00000000 LTC  
İnsanın başına gelecek en kötü şey sağlık sorunu veya ölümdür bence arkadaşlar. Aldatılmayı abartmayın. Yol verirsiniz gider yani
En kotu derken hayatta, yasamda omrumuzde ,demek istemedim bir iliskiden bahsettim bir iliskide en kotulerden biri aldatilmaktir ihanettir. Hayatimizda oncelikli olan konularda senin dediĝin gibi saĝliktir tabiki benim bahsettiĝim iliskide olan en kotu seylerden biri ihanet genel konusma lutfen konuyla ilgili yorum yaptim ben

Özgün Birşeyler

Baş Çavuş
Yönetici
Moderatör
Level 3 ( 3X )
Level 2 ( 2X )
Level 1 ( 1X )

0.01506777 LTC
  • 0.00000000 LTC  
Erkekler değilde genelde insanlar aldatıyor. Buna takılmak lazım.

arzu2001

Binbaşı
Level 4 ( 4X )
Level 3 ( 3X )
Level 2 ( 2X )
Level 1 ( 1X )

0.00092919 LTC
  • 0.00000000 LTC  
Çoğu kadının en az bir kere bile olsa bu soruyu kendisine vermiştir. "Erkekler neden aldatır?" Bu soruyu ben de kendime defalarca veriyorum. Sosial mediyada kocam beni aldatıyor, sevgilim beni aldatıyor diye çok paylaşımla görüyorum. Bunun nedeni ne? Bir kadın diyor ilişkimiz çok güzeldi ama kocam beni aldatı. Bir diğeri ben bakımlı birisiyim, düzenli spor yaparım fit vicuda sahipim ama kocam beni kilolu biriyle aldatı. Neden?
Erkekler neden aldatır diye araştırmada yaptım tatmin olacağım nedenler bulamadım. Şu günlerde en çok düşündüğüm şey erkeklerin neden aldatmasıdır. Bircevap bulamıyorum. Siz bu sorunun cevabını biliyorsanız söyleyin.
Aslında günümüzde erkeklerle yanaşık kadınlar da altatıyor malesef. Ama erkeklerin aldatması hep cinsi yönümlü olur. Yani onu fiziksel olarak daha iyi tatmin eden kadını seçerler. Amma kadınların aldatması daha çok dugusal yönümlüdür. Kadınlar onlara daha iyi hiss ettiren erkekleri seçerler

Atlas

Yüzbaşı
Yönetici
Moderatör
Level 4 ( 4X )
Level 3 ( 3X )
Level 2 ( 2X )
Level 1 ( 1X )

0.06060544 LTC
  • 0.00000000 LTC  
Aslında günümüzde erkeklerle yanaşık kadınlar da altatıyor malesef. Ama erkeklerin aldatması hep cinsi yönümlü olur. Yani onu fiziksel olarak daha iyi tatmin eden kadını seçerler. Amma kadınların aldatması daha çok dugusal yönümlüdür. Kadınlar onlara daha iyi hiss ettiren erkekleri seçerler
Böyle bir kural veya genelleme yapılamaz. Doğru değil

Abbasova

Kıdemli Başçavuş
Level 3 ( 3X )
Level 2 ( 2X )
Level 1 ( 1X )

0.00951699 LTC
  • 0.00000000 LTC  
Böyle yazınca sadece erkekler aldatır gibi duruyor. Kadınlar da aldatır oysa. Ama konu bu değil. Aldatmanın binlere sebebi olabilir, bu sebeplerin haklı sebepler olduğunu söylemiyorum tabii ki. Kişiden kişiye değişir. Ama en genel anlamda kiloyla alakalı olduğunu sanmam. Kişinin psikolojik durumuna bakılmalı. Herkesi psikolojisi kendine
Ben sadece erkekler aldatıyor demiyorum. Kadınlara oranan erkekler daha çok aldatıyor. Belki erkeklerin ellerinde olan imkanlar kadınlarda olsaydı onlarda erkekler gibi daha çok aldatırlardı. Poskolojik durumla alakalı olsa kadınlarda piskolojik durum yaşaya biliyorlar neden kadınlar aldatmaya yönelmiyorlarda erkekler aldatmaya yöneliyorlar ben bunu anlamaya çalışıyorum.

Bence bunu sevginin ne olduĝunu bilmeyen zmnla ondan sıkılip bikan ve karekteri oturmamis kotu kalpli insanlar yapar, bununda kiz veya erkeĝi olmuyor tabiki bir kizin veya bir erkeĝin basina gelebilecek on kotu sey aldatilmak cok yazık kimseyi boyle kotu kisilerle karsilastirmasin ALLAH
Böyle olduğunda seni sevmiyorum diyip ayrılmak varken neden aldatmayı seçiyorlar anlam veremiyorum.

Erkekler değilde genelde insanlar aldatıyor. Buna takılmak lazım.
Doğru. Bu sebepden insanlara güvemek çok zor.

arzu2001

Binbaşı
Level 4 ( 4X )
Level 3 ( 3X )
Level 2 ( 2X )
Level 1 ( 1X )

0.00092919 LTC
  • 0.00000000 LTC  

Abbasova

Kıdemli Başçavuş
Level 3 ( 3X )
Level 2 ( 2X )
Level 1 ( 1X )

0.00951699 LTC
  • 0.00000000 LTC  
Aslında öyle değil. Erkeklerin çoğu duyğusal sebepleden, onlara daha çok sevgi sösteren biriyle sevgililerini, eşlerini aladatıyorlar.

Aliakya359

Onbaşı
Level 1 ( 1X )

0.00023622 LTC
  • 0.00000000 LTC  
Böyle olduğunda seni sevmiyorum diyip ayrılmak varken neden aldatmayı seçiyorlar anlam veremiyorum.
bunun cesitli nedenleri oluyor biraz uzun bir konu konustukca sonu gelmeyen ve kimine gore doĝru olmayan bircok neden var bosver malesef doğru insanlara denk gelemiyoruz her zmn herkes icin hayirlisi neyse o olsun.

arzu2001

Binbaşı
Level 4 ( 4X )
Level 3 ( 3X )
Level 2 ( 2X )
Level 1 ( 1X )

0.00092919 LTC
  • 0.00000000 LTC  
Aslında öyle değil. Erkeklerin çoğu duyğusal sebepleden, onlara daha çok sevgi sösteren biriyle sevgililerini, eşlerini aladatıyorlar.
Bu dediğim o anlama gelmiyor tüm erkekler bu sebepten altadır. Hayır bu doğru değil. Amma çoğunluk böyle. Senin yazdığına gelince ise tatlım Evet haklısın sürekli dır-dır eden kadını kimse sevmez. Her kes ona sevgi gösteren biriyle beraber olmak ister

Abbasova

Kıdemli Başçavuş
Level 3 ( 3X )
Level 2 ( 2X )
Level 1 ( 1X )

0.00951699 LTC
  • 0.00000000 LTC  
İnsanlar bir ilişkiye emek verdikleri zaman aldatıldığında öylece yol veremiyorlar, üzülüyorlar, yıpranıyorlar bu da salıksal sorunları tetikliyor. Yani bir aldatma bir insanın sağlına zarar verebiliyor.

bunun cesitli nedenleri oluyor biraz uzun bir konu konustukca sonu gelmeyen ve kimine gore doĝru olmayan bircok neden var bosver malesef doğru insanlara denk gelemiyoruz her zmn herkes icin hayirlisi neyse o olsun.
İnşallah.

felsefe

Onbaşı
Level 1 ( 1X )

0.00000420 LTC
  • 0.00000000 LTC  
Homo sapiens türünün en büyük sorunu aslında karmaşık duygular içerisinde Tek Eşlilik için çaba göstermesi ve kendine ihanet etmesidir.
İnsanoğlunda bilinmeyen bir çok şey varken biz burada aldatılmayı konuşuyoruz bence konuşulması gereken en son şeylerden bir tanesidir.

Hiç tarihte bir Kadın komutan duydunuz mu dillere destan ?
Yok efendim şu kadın komutan şurayı fethetti burayı şöyle aldı vs..
Erkeklerde var oluşta bir fethetme duygusu vardır.
Bir ülkeyi elde edene kadar savaşır kan döker öldürür ve istediğini elde eder ve sıradaki ülkeyi hedefler.
Her ülke yeni bir oluşum anlamına gelmektedir.
Bu sadece Soğuk savaş anlamına gelmemelidir.

Aşağıda sizlere bir kaç alıntı bırakıyor ve mantıklı bulduğum yerleri koyu çok mantıklı bulduğum yerler koyu kırmızı olarak işaretliyorum

Ah Oksitosin!

* Şair “ölümdür yaşanan tek başına /aşk iki kişiliktir” dese de Phillips, psikanalitik açıdan doğru olanı özetler: “İki kişiden ancak arkadaş olur; çift üç kişiden oluşur.” Belki burayı “en az üç kişi” diye düzeltmek gerekir. Freud’un bir yatakta “en az dört kişi yatar” mottosu, çiftin zihinlerinde taşıdığı kendi ödipal aşklarına, ideal çift adaylarına yaptığı bir vurgudur. Hatta bunu altıya çıkaran yazarlar da vardır. Sayıyı açık arttırmaya çıkarmak, sonucu değiştirmez.

* “Yalnızca bir eş bulmamız yetmez, bir rakip de bulmalıyız.” İlişkiyi üçüncünün ihtimali ayakta tutar. İhtimalin kaybı da, bir zorunluluğa dönüşmesi de aynı ölçüde tehlikelidir.

* Shakespaere kıskançlık kendi kendini dölleyen bir canavardır der. Phillips filozofça iyimserdir: “Şüphe bir umut felsefesidir. Bizi hiçbir şey değil de bir şeyler olduğuna inandırır. Bu anlamda kıskançlık bir iyimserlik biçimidir-filozoflar için.”

* “Hiç kimse dışarda bırakılmışlık hissinin dışında değildir.”

* “Biz kelimesi ‘ben’ kelimesinin abartılmasıdır. ‘Biz’ dilediğimiz ‘ben’dir, bir çete olarak ‘ben’dir… Çift olmak bir gösteri sanatıdır.”

* “Tek eşlilik doğanın harikalarından yalnızca biridir. Doğada hiçbir şey diğerinden daha doğal değildir.”

* “Beraber yaşlanmak mı, beraber gençleşmek mi. Daima direnilecek, karşı konulacak bir şeyler vardır.”

* “Sadakatsizliği vadetmek imkânsızdır… Güvenin sorunu (ise) sağlanmasının imkansız oluşudur. Güven vaat kılığına girmiş bir risktir.”

* “Mesele kime sadık olduğumuz değil, sadık olup olmadığımızdır. İnsan sadakati her zaman kendi üstüne almamalı.” Bence aldatılmayı hiçbir zaman!

* Bazıları için aldatma kutlu bir başarıdır. Aldatılmayı başarısızlık, yenilgi olarak algılarız. Oysa başarı, her zaman yenilgiden daha kafa karıştırıcıdır. Yenildiğimizde kendimiz olma ihtimaliz daha yüksektir.

* “Bizi ailenin içine sokan da aileden koparan da cinselliktir. İnsanlar cinselliklerini başka bir yerde daha iyi gösterebileceklerine ya da saklayacaklarına inandıklarında ilişkiyi terk ederler. Saklayacak bir şeyiniz yoksa gidecek yeriniz de yoktur.”

* “Bir çift işleyecek suç arayan iki suç ortağından oluşur. Suç işlemeye en yaklaştıkları yer cinselliktir.” O halde suça bulaşmamış çiftler başka suç ortakları arar!

* “Hiç kimse hak ettiği ilişkiyi elde edemez. Bu kimi için içerleme, kimi için arzu kaynağıdır…‘Gerçek’ bir ilişki fikrinin yerine zevkli ilişki fikrini koymaya ihtiyacımız var.”

* “İnsanlar kendilerini güvende hissettiklerinden değil, tehlikenin ne olduğunu keşfetmek için ilişki ararlar. Sadakatsizliğin insanı hayal kırıklığına uğrattığı yer burasıdır işte!”

* “Tekeşliliğin karşıtı çokeşlilik değil, eşsiz-liktir.” Yani cennetin alternatifi yok olmaktır ve tekeşliler için bu dehşet uyandırır.

* “Tekeşliler için serbestlik, serbestler için bağlanma felakettir. Mesele hangi felaketi seçtiğinizdir.” O halde her tercih bir ihanettir! Seçim yaptığımızı (diğer olasılıklara ihanet ettiğimizi) unuttuğumuzda, aldatma seçim yapma özgürlüğünü vaat eden bir zorunluluğa dönüşebilir.

* Kendine ihanet diye bir şey yoktur, kendini bilmemek vardır.

* “Her ilişkimiz bir diğerinden farklıdır, biz de her ilişkimizde farklı biri oluruz. Tekeşliliği sapıkça ilginç kılan budur.”

* “Evliliğin sorunu bir fetiş olarak kalamamasıdır.”

* “Sadakatsizliği tekeşlilikle sınayabiliriz, tekeşliliğimizi sadakatsizlikle değil.”

Ve son:

* Başka birine yeğlendiğimizde onun kötü bir taklidi oluruz, başka birini yeğlediğimizde kendimizin. O halde birini aldatmak sadece kavramsal olarak mümkündür. Aslında kimin aldatıldığını bilemeyiz.

Kağan the north

Baş Çavuş
Level 3 ( 3X )
Level 2 ( 2X )
Level 1 ( 1X )

0.00570117 LTC
  • 0.00000000 LTC  
Ben sadece erkekler aldatıyor demiyorum. Kadınlara oranan erkekler daha çok aldatıyor. Belki erkeklerin ellerinde olan imkanlar kadınlarda olsaydı onlarda erkekler gibi daha çok aldatırlardı. Poskolojik durumla alakalı olsa kadınlarda piskolojik durum yaşaya biliyorlar neden kadınlar aldatmaya yönelmiyorlarda erkekler aldatmaya yöneliyorlar ben bunu anlamaya çalışıyorum.
Geçen yıllarda yapılan araştırma sonucunda kadınların daha çok aldattığı sonucu elde edildi. Aldatma olayına cinsiyet faktörü ile yaklaşmak bir sonuca götürmez bizi bu yüzden. Kimi zaman mutluluk, kimi zaman farklı heyecanlar, kimi zaman ise karakter durumu aldatma olayına itiyor insanı. Erkek veya kadın olarak ayrılmıyor bu sebepler.

Atlas

Yüzbaşı
Yönetici
Moderatör
Level 4 ( 4X )
Level 3 ( 3X )
Level 2 ( 2X )
Level 1 ( 1X )

0.06060544 LTC
  • 0.00000000 LTC  
Psikoloji bunu diyor ben değil. İlişki uzmanları da bunu belirtiyor
Kim o uzmanlar, hangi psikoloji kitaplarında yazıyor bunlar söyler misiniz?
Sanki bütün erkekler müthiş görünüyor da birlikte oldukları kadından daha iyi fiziklisini mi arıyor?

Yukarda yazılmış "beni şişman biriyle aldattı" örneği var. O zaman o nasıl olacak? Aldatılan kişinin hemen kendinde yetersizlik görmesi de gereksiz bence.

Sanki aldatan Ken aldattığı kadın da Barbie mi ?

Her erkek aldatmaz. Her aldatan da fiziği güzel olanla aldatmaz. Kişiden kişiye arayış değişir.
Aldatmanın altında bambaşka psikolojik sebepler yatıyor olabilir. Zaten Psikolojik olarak sağlıklı bir insan(kadın-erkek fark etmezzzzz!) aldatmaya ihtiyaç duymayacaktır.

ÇÖZÜM: Terapi
Çift terapisi de bu olayın derinlerine inecektir.

SOLYAZAR

Teğmen
Level 4 ( 4X )
Level 3 ( 3X )
Level 2 ( 2X )
Level 1 ( 1X )

0.00037923 LTC
  • 0.00000000 LTC  
Valla öyle bi anlattın ki sanki altadan her şarta haklıymış gibi durdu.

Bence aldatmak oluşan sadakate ihanettir. Ve ihanetin hiç bir şekilde bahanesi yoktur. Bu ihanet insanların karekterinide gösterir.

Senin demenden şunu çıkarıyorıyorum , kadınların aldatması daha masum öylemi

arzu2001

Binbaşı
Level 4 ( 4X )
Level 3 ( 3X )
Level 2 ( 2X )
Level 1 ( 1X )

0.00092919 LTC
  • 0.00000000 LTC  

SOLYAZAR

Teğmen
Level 4 ( 4X )