Doğu Karadeniz Turundan Alıntılar

tuutii10

Kıdemli Çavuş
Level 2 ( 2X )
Level 1 ( 1X )

0.00497809 LTC
  • 0.00000000 LTC  
PicsArt_07-26-02.47.09.jpg IMG_20210725_214939_467.jpg PicsArt_07-24-10.41.54.jpg PicsArt_07-26-02.44.18.jpg
Tekrarsan Herkese Merhaba Arkadaşlar. Uzun bir süredir siteye yoktum ara vermiştim sebebi ise uzun bir tatile çıkmam ve bir çok yer görüp gezmem. Gezdiğim bir kaç yerden bahsedecek olursam; Gümüşhane, Trabzon, Rize, Bayburt, Nevşehir, İstanbul, Bursa. Evet dediğim gibi bir çok yer görme fırsatım oldu bu yıl bu yüzden şanslı hissediyorum kendimi. Sizlerede çıkmış olduğum Doğu Karadeniz turundan ve görmüş olduğum yerden bahsetmek istiyorum biraz. Daha öncede Doğu Karadeniz turuna çıkmıştım aslında ve rotamızda farklı olarak Artvin ve Gürcistan' da vardı fakat pandemi dolayısıyla turdan Gürcistan gezisinin çıkarıldığını söylediler tabi bu duruma biraz üzüldük doğrusu fakat yinede çok güzel ve her dakikasından keyif aldığım bir gezi oldu doğrusu. Geziye bir tur şirketi ile katıldık kardeşim ve ben iki kişi olarak gittik. Gezimiz 3 gün dolu dolu geçti ve yeni insalarda tanıma fırsatını bulduk.

Gezimizin ilk durağı Gümüşhaneydi. Gümüşhane bilindiği üzere leziz pestili, kömesi, cevizli sucuğu ve sütlacı ile meşhurdur. Tabi bizde bu lezzetli tatlardan mahrum kalmadık her birini tatma fırsatımız oldu. Daha sonra ise Gümüşhane' yi kuş bakışı seyretmek için Cam Terasa çıktık yerden yaklaşık 250 Metre yükseklikte olduğu söyleniyor. Yol oldukça yüksek ve dikti otobüsle çıkarken bir hayli zorlandık doğrusu ama buna değer müthiş bir manzarası var kesinlikle görmelisiniz. Bir sonraki durağımız ise Gümüşhane' yi Trabzon' a bağlayan müthiş manzarası ile Zigana Geçidi oldu bu geçitin müthiş bir sis bulutu manzarası var orada bir 10 dakika kadar fotoğraf molası verdik.

İkinci durağımız ise Trabzon oldu. Trabzon Sürmene'de çok güzel bir mekanda kahvaltı yaptık önce daha sonra ise meşhur Sürmene Bıçak yapım yerlerine gittik ve hem bilgi aldık hemde alışveriş yapma imkanımız oldu. Daha sonra ise Keten ve kumaş fabrikalarına gidip bilgiler edindik ve alışveriş yaptık. Bir sonraki durağımız ise Trabzon Çaykara'da bulunan mükemmel manzarası ile Uzungöl oldu. Güzel bir göl turu yaptık daha sonra ise cam terasa çıkıp gözlem yapma ve fotoğraf çekme fırsatımız oldu. Bir sonraki durağımız ise çay fabrikası oldu ve benim en keyifli vakit geçirdiğim alan diyebilirim. Çayın yeşil halinden paketlenmesine kadar her aşamayı gördük ve çeşitli çaylar tattık güzel bir deneyim oldu doğrusu. Son olarakta Trabzon merkeze gelip önce sahil keyfi daha sonra ise Trabzon ekmeği almak için bir fırına uğradık ve Trabzon gezimizde böyle son buldu.

Üçüncü durağımız ise benim en çok sevdiğim yerden olan güzel Rize. Rizede ilk olarak mükemmel doğası ve manzarası ile Palovit
Şelalesi bizi karşıladı tabiki horon ekibi ile birlikte. Orada güzel fotoğraflar çekinme fırsatımız oldu ve bir sonraki durak ise müthiş yapısı ile Çamlıhemşin'de bulunan Zil Kalesi oldu. Bu kale çok eskilerde gözlem kalesi olarak kullanılmamtaymış ve bu yüzden oldukça yüksekte ve ziyaretçi akınına uğramakta. Öyle eşsiz bir orman ve sis bulutu manzarası varki görülmeye kesinlikle değer tabi kaleye giriş için çok minikte bir ücret ödüyorsunuz. Bir sonraki durağımız ise tam bir doğa tutkunları için tasarlanmış Ayder Yaylası. Yayla her daim insalarla dolup taşıyor bazen usul usul yağışlı bazen güneşli nefis havası ile tam bir huzur ortamı. Yaylada közde kahve içmeden, nefis mısırından yemeden ve Gelin Tülü Şelalesini görmeden terk etmeyin derim. Gezimiz bu şekilde devam etti ve çok keyif aldığım bir anı oldu benim içinde. Otelimiz ise fırtına deresi manzaralı bir butik oteldi ve çok sıcak çok samimi bir ortamdı. Sabah çay toplayan insanları görmek onları gözlemek çok güzeldi bir yandanda derede rafting ve zipline yapanların seslerini duymak huzur vericiydi doğrusu. Yolunuz denk gelirse buraları görmeden gitmeyin derim. İyi günler iyi okumalar herkese.

Bu konudan tuutii10 isimli kullanıcıya 0.00041600 Litecoin verilmiştir