Değişmemi sağlayan lise dönemim

melodii

Onbaşı
Level 1 ( 1X )

0.00028894 LTC
  • 0.00000001 LTC  
Eskiden kişiliğimi seviyordum, her şeyimle kendim olduğumu ve değişemeyeceğimi düşünmem sebep oluyordu buna. Ama öyle bir dönemden geçtim ki kendime bu böyle olmaz sen böyle olamazsın değişmelisin dedim. O günden beri sürekli değişmeye, gelişmeye çalışıyorum.
O günleri,dönemi, anlatmam gerekirse; lisede aşırı yalnız kaldığım bir dönem oldu ve sürekli bunun kendi seçimim olduğunu ileri sürüyordum oysa arkadaşlarım(!) beni dışlamışlardı resmen. İşleri düşünce canları diğer günler sıradan bir okul arkadaşıydım onlar için. Oysa birlikte geçirdiğimiz o kadar gün varken benim yakın olduğumuzu düşünmem gayet normaldi bence ama işte sebebini bilmediğim bir şekilde uzaklaştılar benden. O gün anladım ki güven o kadar kolay sağlanmıyormuş. Herkese bu kadar hızlı güvenmem yanlışmış.
Sözde arkadaşlarımın doğum günümü bile hatırlamamış gibi yaparak kutlamamaya başladıkları dönem ve daha sonra attıkları fotoğraflar, buluşmalar, doğum günleri, whatsapp grupları...
Ne diyebilirim ki boşluğa düştüm lise bitmek üzereydi ve son iki yıldır yavaş yavaş artan bu durumlar beni gittikçe üzüyordu çünkü gerçekten başkası yoktu. Herkes kendi arkadaşını bulmuştu zaten.
İşte bu dönemden sonra değişmeye başladım. Kendimde neleri değiştirdim ve hâlâ neleri değiştirmeye çalışıyorum diğer yazımda anlatırım. Siz peki değiştirmek istediğiniz alışkanlığınız, özelliğiniz ne?

Bu konudan melodii isimli kullanıcıya 0.00006880 Litecoin verilmiştir