Açık Öğretim Okulları

Hadi

Kıdemli Çavuş
Level 2 ( 2X )
Level 1 ( 1X )

0.00436630 LTC
  • 0.00000000 LTC  
Açık öğretim okulları, biz fazla bilmesekte gercekten çok önemli bir yere sahiptir.
Çünkü çoğu insan bazı nedenlerden dolayı okula içerden gidemiyor. Bu nedenleri kısa anlatayim gücüm yettiğince. Bölgelere göre değişmektedir. Doğu Anadolu Bölgesinde çocuklar genelde küçük yaşta çobanlık yapmaktalar. Geneli iki üç yaş büyük olarak okula başlar nedeni çobanlık yaptıkları için okula geç yazılımlar. Gerçi yazılanlar ne olacak çoğu 5.sınıfa kadar gidebiliyorlar . Çok şükür 8'inci sınıfa kadar mecburi oldu da biraz daha gitmeye başladılar geneli böyle. Mesela batıda kirada oturan evde çalışan bir kimsenin olmadığı bir ailede çocuklar genelde okula gitmez. Çocuk ailesi bakmak için inşaatta çalışmaya başlar. Çoğu çocukta mendil satar ayakkabı boyar yada hamallık yapar öylece ailesine bakmaya çalışır bu yüzden okula gidemez. Daha doğrusu okula gidecek vakti ve imkanı yoktur.
Bundan dolayı bu gibi çalışıp ailesine bakmakta olan çocuklar için açık öğretim okulları büyük bir fırsat. Eğer onlara birileri çıkıp yol gösterse gercekten o çocuklar okur bor yerlere gelir. Ondan dolayı açık öğretim okulları okula gidemiyen çocuklar için büyük bir fırsat.

Bu konudan Hadi isimli kullanıcıya 0.00006400 Litecoin verilmiştir